Pijete málo, ale chodíte často?

Problémy s častým močením je potřeba řešit s odborníky

27. 2. 2020

Zažila jste někdy nutkavý pocit močení tak silně, že jste to málem nestihla na záchod? Problémy s častým a otravným chozením na malou trápí převážně ženy po celém světě a bez ohledu na věk. V Evropě se toto onemocnění týká přibližně 12 % populace, stoupá s věkem a má negativní vliv na kvalitu života, především toho společenského. Více než polovina žen s tímto onemocněním nikdy lékaře nevyhledá. Nevědí totiž, že jde o skutečný problém, který je potřeba řešit. Bagatelizování problému může jejich problémy ještě zhoršit.

Do 25 let se syndrom častého močení týká jen 5 % populace, ale s přibývajícím věkem problémy narůstají a zhoršují se. Intervaly, jak dlouho jsou ženy schopny udržet nepříjemné nutkavé pocity, se zkracují a často pak dochází i k nechtěnému úniku moči, když to na toaletu nestihnou.

Jak poznat, že se vás to týká?

Podle odborníků je varovným signálem, když musíte jít na záchod v průběhu dne minimálně osmkrát a v noci nejméně dvakrát.

Symptomy hyperaktivního měchýře jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů současné dospělé populace. Mají negativní vliv na pracovní uplatnění, sociální postavení a v neposlední řadě i partnerské vztahy. Ženy se často stydí o svých problémech s kýmkoli mluvit, snaží se své problémy skrývat a podnikají zoufalé kroky, které k léčbě nevedou, naopak situaci často ještě zhorší. Přitom se jedná o onemocnění, které je možné léčit a váhat s řešením tohoto problému, s ohledem na závažnost symptomů, které se budou s věkem ještě zhoršovat a mohou vést k mnohem závažnějším onemocněním, se nevyplatí.

Máte časté nutkání močit?

12 % žen s hyperaktivním močovým měchýřem pociťuje každý den tyto problémy:

  1. Časté nutkání močit přes den (diskomfortní situace, stres)
  2. Časté vstávání v noci kvůli močení (únava)
  3. Únik moči při dobíhání na záchod (stud)
  4. Časté plané poplachy na močení (zoufalost)

Objevují se u vás podobné problémy? Pak je dobré začít situaci řešit. Můžete kontaktovat naše operátorky, které vám rády poradí a případně naplánují přednostní vyšetření na specializované klinice. Nepodceňujte problémy s častým močením.

Máte problémy s častým nucením jít na toaletu, nebo únikem moči?

Klinické sledování koordinuje Clinical Research Center s.r.o., Počernická 96, 108 00 Praha 10, Malešice

Volejte 730 875 800
Zanechte nám kontakt a my se Vám ozveme a probereme zda jste způsobilá k účasti na tomto klinickém hodnocení!
Můžete také zavolat na číslo 730 875 800.

Uděluji tímto společnosti Clinical Research Center s.r.o., kontakt: gdpr@crc-cz.com. souhlas se zpracováním osobních údajů, jež jsem poskytl prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách, pro účely vyřízení mého požadavku uplatněného touto formou, a to po dobu nezbytnou pro vyřízení mého požadavku, nebude-li souhlas odvolán dříve.

Beru na vědomí, že více informací o zpracování osobních údajů se nachází v Zásadách zpracování osobních údajů společností Clinical Research Center s.r.o.

Pro jakoukoli změnu či uplatnění práv týkajících se osobních údajů je možno využít formulář Žádost subjektu údajů – uplatnění práv týkajících se osobních údajů.

Děkujeme, za váš zájem. Ozveme se vám.
Došlo k chybě, zkuste to, prosím, znovu.